İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

APTAL SARIŞIN TABİRİ DOĞRU DEĞİL

Ohio State Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, tabii olarak sarışın kadınların kahve, kızıl ve siyah renkli olanlara göre aptal değil bilakis daha zeki bile olabilecekleri ortaya çıktı. Tüm dünyada dillerinde yer alan ?aptal sarışın? tabiri ?siyah saçlı çirkin bir kadın? tarafından çıkarılmış olabilir mi, ne dersiniz?

 

Tüm dünyada sarışın kadınların daha güzel fakat daha aptal olduklarına inanılır ama bunun bilimsel bir delili olup olmadığı bilinmiyordu.

Ohio State Üniversitesi uzmanları 10.878 erkek ve kadında gerçekleştirdikleri çalışmada tabii saç renginin zekâ üzerine olan etkisini araştırdılar.

Katılımcıların zekâ seviyesini belirlemek için Pentagon? un işe almak için kullandığı Armed Forces Qualification Test uygulandı.

Analizlerde sarışın kadınların ?ortalama IQ seviyelerinin? 103.2; kahverengi saçlıların 102.7; kızıl saçlıların 101.2 ve siyah saçlıların ise 100.5 olduğu tespit edildi.

Economics Bulletin? de yayınlanan araştırma, sarışınlarda en yüksek IQ? ya sahip olma ihtimalinin daha fazla, en düşük IQ? ya sahip olma ihtimalinin ise çok düşük olduğunu da gösteriyor.

Erkelerde ise ortalama IQ yüksekliği 104.4 ile kahverengi saçlılarda, bunu 103.9 ile sarışınlar, 100.5 ile kızıl saçlılar ve 100.1 ile de siyah saçlılar takip ediyor.

Gelelim neticeye

Bu araştırma kadın zekâsını saç renklerine göre değerlendirmenin doğru olmadığını, aptal oldukları sanılan sarışınların daha zeki bile olabileceklerini gösteriyor.

Bütün dünya dillerinde olan ?aptal sarışın? tabiri ?esmer çirkin? bir kadın tarafından çıkarılmış olabilir mi, araştırılsa iyi olur.

 

 İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz