İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Schengen'e vizesiz girme umudu

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü "Bir İşadamının Almanya'ya Vizesiz Girişine Dair Berlin Yüksek Mahkemesinin Kararı Hakkında Bir Soruya Cevabı" hakkında yazılı açıklama yaptı. Alman temyiz mahkemesi bir Türk işadamının başvurusunu kabul ederek hizmet vermek amacıyla azami üç aylık bir süre için vizesiz şekilde Almanya'da kalabileceği kararını verdi. Süreci tamamlanmamasına karşın karar emsal beklentisini güçlendiriyor.

 

ANKARA(ANKA) - Alman temyiz mahkemesi bir Türk işadamının başvurusunu kabul ederek hizmet vermek amacıyla azami üç aylık bir süre için vizesiz şekilde Almanya'da kalabileceği kararını verdi. Süreci tamamlanmamasına karşın karar emsal beklentisini güçlendiriyor.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü "Bir İşadamının Almanya'ya Vizesiz Girişine Dair Berlin Yüksek Mahkemesinin Kararı Hakkında Bir Soruya Cevabı" hakkında yazılı açıklama yaptı.
2010 yılında Siemens firmasına hizmet sunmak amacıyla gittiği Münih havaalanında, Schengen vizesini Fransa'dan aldığı gerekçesiyle ülkeye girişine izin verilmeyen İstanbul'da yerleşik Osman Nuri Korca isimli işadamının, haklarını savunmak amacıyla Alman makamları nezdinde dava açtığını hatırlatan Bakanlık şu bilgiyi verdi:
"12 Mart 2012 tarihinde Berlin İdare Mahkemesinin, ilgilinin çalışma vizesi alarak giriş yapmış olması gerektiği yönündeki aleyhte kararı üzerine temyize götürülen dava, Berlin Brandenburg II. Derece Yüksek İdare Mahkemesi tarafından 26 Mart 2014 tarihinde karara bağlanmıştır. Kararda, adıgeçen işadamımızın hizmet vermek amacıyla azami üç aylık bir süre için vizesiz şekilde Almanya'da kalabileceği belirtilmiştir. Yargı süreci tamamlanmamış ve karar henüz kesinleşmemiştir."
Diğer taraftan, iş dünyası temsilcileri dâhil tüm vatandaşlara vize muafiyeti tanınması için Türkiye ile Avrupa Birliği arasında Vize Serbestisi Diyaloğu sürecinin 16 Aralık 2013 tarihinde başlatıldığını belirten Dışişleri Bakanlığı, "AB ile yürütülmekte olan bu süreç sonunda, hizmet sunmaları veya almalarından bağımsız olarak, vatandaşlarımız, Schengen bölgesi ülkelerine 90 gün süreyle vizesiz giriş hakkına sahip olabileceklerdir" dedi. (ANKA)

 İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz