İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Bitki çayları doping içerebilir

Türk sporu son günlerde doping skandallarıyla çalkalanırken, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi?nden Dr. Esat Karakoç, bazı bitki çaylarının da doping sınıfına girdiğini söyleyerek sporcuları uyardı.

NTV-MSNBC - Doping kullanmanın sportif faaliyetlerin sona erdiği yıllarda hayati risk oluşturduğuna dikkat çeken İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi?nden Dr. Esat Karakoç, yasaklı maddeleri içeren bitkiler ve bazı bitki çaylarının da doping sınıfına girdiğini söyledi.

Dr. Karakoç, ?Bazı Uzakdoğu kökenli bitki çaylarının da kullanılmadan önce ne tip etken madde içerdiği kontrol edilmeli veya Doping Kontrol Merkezi?ne sorulmalı? dedi.

Doping maddelerinin hepsinin vücutta kısa ya da uzun süreli yan etkilere neden olduğunu söyleyen Karakoç, ?Erkeklik hormonu benzeri maddelerin kalp krizi, iyi ve kötü huylu tümör oluşumu, karaciğer fonksiyon bozukluğu, kısırlık gibi rahatsızlıklara neden olduğu bilinmektedir.

Bu maddeleri kullanan sporculardan bazılarının sportif yaşamları sırasında ya da sporu bıraktıktan sonra bu maddelerin kullanımı nedeniyle oluşan hastalıklar yüzünden öldüğü bilinmektedir? ifadesini kullandı.

 İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz