İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Trafikte uyuşturucu denetimi dönemi başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün yeni geliştirilen uyuşturucu metre cihazıyla trafikte denetim yaptı. Denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmazken, uyuşturucu madde kullanan sürücülere 3 bin 600 TL cezası kesilerek 5 yıl süreyle ehliyetine el konulacağı belirtildi.

İSTANBUL (İHA) -
Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarını azaltmak amacıyla Karayolları Trafik Kanunu?nda değişikliğe gidilerek alkol metreye ek olarak uyuşturucu metreyi de ekledi. Uyuşturucu metre uygulaması bugün sürücüler üzerinde uygulanmaya başladı. Uygulama hakkında bilgi veren trafik polisi, ?9 dakika içinde şahsın uyuşturucu kullanıp kullanmadığını anlamış olacağız. Bugün ilk defa uygulamaya başladık. Sürücülerden aldığımız verileri elektronik cihaz sayesinde değerlendiriyoruz. Sürücü uyuşturucu madde almış ise 3 bin 600 TL cezasıyla 5 yıl süreyle ehliyetine el konuluyor. Bu test alkol testine göre biraz daha uzun sürüyor. Pipetin ağızda bekletme süresi yaklaşık 2 dakika. Toplam süre ise bir sürücüde 10 dakikayı bulabiliyor? dedi.
Uyuşturucu metre tarafından kontrole tabi tutulan bir taksi şoförü ise , "Kanunlar çalışırsa olur, adalet çalışırsa olur. Herkes görevini tam yaparsa olur. Bir süre sonra bu uygulamayı rafa koyarsan olmaz. Bakıp göreceğiz. Hepimiz buralardayız. Takip edeceğiz" şeklinde konuştu.
Uyuşturucu metre uygulamasının faydalı olacağını ifade eden Recep Şahin ise "Ağız yoluyla epital doku örnekleri alınarak uyuşturucu kontrolü yapılıyor. Bu uygulamanın faydalı olduğunu düşünüyorum. Türkiye?ye gelmesi çok iyi. Narkotik madde vücutta istem dışı hareketler yapılmasına neden olabiliyor. Sürücü yolda giderken ani bir fren yapması gerektiği anda yapamıyor. Vücudun sinir sistemini alt üst eden bir madde sonuçta. Alınması zaten zararlı, alınıp araç kullanılması korkunç bir şey. Bu uygulamanın gerçek anlamda çok faydalı olacağını düşünüyorum. Kontrollerin uzun olmasının problem yaratacağını düşünmüyorum. Bu bizim için sonuçta. Kanun bunu yapmamızı istiyorsa bizde vatandaş olarak bunu yapmakla mükellefiz" diyerek uygulamaya destek verdi.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz