İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

En kötü 10 şifre tercihi

Köpeğiniz evinizi hırsızlara karşı korumak korusunda gelişmiş bir alarm sisteminden daha yararlı olabilir. Ancak dijital hesaplarınızı koruyan şifreleri belirlerken köpeğinizin ismini kullanmak gibi bir hata düşmeyin. 10.08.2013 10:15

Google, yaptığı bir araştırmada internet kullanıcılarının online hesaplarını korumak için en çok tercih ettiği şifreleri belirledi.
Google Apps birimi tarafından 2 bin intenet kullanıcısı üzerinde yapılan ankette, seçilen şifrelerin ağırlıklı olarak sabit, hazır bilgilerden seçildiği anlaşıldı.
Araştırma, internet hesaplarını korumak için şifre belirlenmesinde kullanıcıların fazla zahmet göstermediğini ortaya koyarken, hacker?ların bu şifreleri kırmak konusunda hiçbir zorluk çekmeyeceğini de gözler önüne serdi.
Time dergisinin haberine göre, internette en çok tercih edilen ancak büyük risk içeren ilk 10 şifre tercihi şu şekilde sıralandı:

1- Hayvan adları,

2- Evlilikgibi önemli yıldönümü tarihleri,

3- Bir aile üyesinin doğumgünü,

4- Çocuğunuzun ismi,

5- Bir diğer aile üyesinin ismi,

6- Doğum yeriniz,

7- Favori tatil mekanı,

8- Tuttuğunuz takımla ilgili bir bilgi,

9- Hayranı olduğunuz birisinin ismi,

10- ?Password?/?Şifre? kelimesi.

Güvenlik uzmanları, yukarıdaki listeye dahil bir şifre tercihinde bulunuyorsanız, ikinci kez düşünmeniz gerektiğini belirtiyor. Tüm bu bilgiler, kullanıcıların Facebook ve diğer sosyal medya ağı hesaplarında bulunabiliyor.
Ancak tablonun daha da korkutucu bir tarafı var. Ankete katılanların yüzde 48?i, şifrelerini başka kişilerle paylaştıklarını belirtti. Hatta, katılımcıların yüzde 3?ü, şifreleri bilgisayar veya diğer elektronik cihazlarının yakınında bulundurdukları notlara yazdıklarını ifade etti.

 İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz