İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Fransa resesyona girdi

Bugün açıklanan verilere göre Yılın ilk çeyreğinde %0,2 küçülen Fransız ekonomisi resesyona girdi.15.05.2013 11:44

BBC TÜRKÇE

Ülke ekonomisi 2012 yılının son üç ayında da aynı oranda küçülmüştü. Bir ekonominin iki çeyrekte peş peşe eksi büyüme sergilemesi resesyon olarak tanımlanıyor.


Tüm Avrupa'yı etkileyen ekonomik kriz, kıtanın iki büyük ekonomisinden biri olan Fransa'yı da sarsıyor. İşsizlik oranın rekor seviyeye ulaştığı Fransa'da hem iş dünyasında hem de tüketiciler arasında ciddi bir güvensizlik hâkim.

Almanya'da büyüme yavaşAvrupa Birliği'nin en güçlü ekonomisi Almanya'da açıklanan veriler 2013'ün ilk çeyreğinde ekonominin sadece %0,1 büyüdüğünü ortaya koydu. Piyasa uzmanları ve iktisatçılar, bu dönemdeki büyümenin %0,3 seviyesinde olacağını tahmin ediyordu.

Alman İstatistik Dairesi tarafından açıklanan rapor, ülke ekonomisinin bir önceki yıla kıyasla %1,4 küçüldüğünü gösteriyor.

Yapılan açıklamada, Alman ekonomisinin yavaş bir seyir izlediği, sert geçen kış aylarının da ekonomik büyüme hızını yavaşlattığı vurgulandı.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Komisyonu Fransa'nın bu yıl resesyona gireceği, Euro Bölgesi'nde ise ekonominin %0,4 küçüleceği uyarısında bulunmuştu.

Avrupa Merkez Bankası da, ekonomik büyümeyi teşvik etmek amacıyla, son toplantısında faiz oranlarını tarihinin en düşük seviyesine indirmişti.

Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir anket, yıllarca Avrupa entegrasyonunun itici gücü olan Fransa ve Almanya'nın, artık dünyaya farklı gözlüklerle baktıklarını ortaya koydu.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz