İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Laptop kullananlara uyarılar

Zonguldak?ın Alaplı ilçesinde bilgisayar satış ve servisi üzerine faaliyet gösteren Albil Bilgisayar sahibi Ertan Arslan, diz üstü bilgisayarlarda en sık rastlanan arızların sıvı temasından kaynaklandığını söyledi.21.04.2013 19:19

(İHA) - Alaplı ilçesinde bilgisayar satış ve servisi üzerine faaliyet gösteren Albil Bilgisayar sahibi Ertan Arslan, diz üstü bilgisayar kullanıcılarını sıvı temasına dikkat etmeleri konusunda uyardı.
Servislerine gelen diz üstü bilgisayarların yüzde 70?inde sıvı dökülmesine bağlı arızaların meydana geldiğine dikkat çeken Arslan, ?Diz üstü bilgisayar kullanıcılarının en çok dikkat etmeleri gereken konulardan birisi de sıvı temasından uzak durmalarıdır. Servisimize gelen arızalı diz üstü bilgisayarların yüzde 70?inde sıvı dökülmesi, sıvıların klavye içerisinden ana kart?a ulaşması nedeniyle bilgisayar arızalarına rastlanmaktadır. Bu tür arızalardan korunma öneriler olarak müşterilerimize klavye üzerini örten ve koruyan plastik bir ürün öneriyoruz.

Diz üstü kullanıcılarımız bilgisayar üzerine sıvı teması gerçekleştirdiğinde mutlaka diz üstü bilgisayarın pilini hemen sökmelerini bilgisayar?ı ters çevirmek suretiyle sıvının dışarı akmasını sağlamalarını istiyoruz. Bunun yanı sıra diz üstü bilgisayarı tekrar çalıştırmayarak en kısa zamanda uzman bir teknik servise getirmeleri ve işlem yaptırmaları gerekmektedir? dedi.

Bilgisayar bataryalarının yanlış kullanımı nedeniyle ömrünün azaldığını belirten Arslan, ?Diz üstü bilgisayarlarda diğer bir tür arızlar ise bataryaların yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır. Dizüstü bilgisayar kullanıcılarımız genellikle bilgisayarı pili ile birlikte kullanmaya özen göstermeliler, güç adaptörü takılıyken pil yüzde 100 dolu uyarısı aldıklarında adaptörü çıkarmalılar. Adaptörsüz kullanımda ise pilin enerji düzeyinin yüzde 5?in altına düşmemesine dikkat etmeliler.

Bunun yanı sıra yeni bir pilin ilk kullanım yöntemi de çok önemlidir. Pil takılı ve bilgisayar kapalı durumdayken 12 saat boyunca şarj edilmelidir. Pil sürekli canlı tutulmaya çalışılmalı ve haftada bir kez deşarj ve şarj işlemi yapılmalıdır. .ayrıca bilgisayar çalışırken pil sökülüp takılmamalıdır? diye konuştu.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz