İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Thatcher'ın cenazesinde protesto kaygısı

İngiltere basınında önceki gün ölen eski başbakan Margaret Thatcher'in cenaze törenine dair güvenlik kaygıları göze çarpıyor. Zira İngiltere?de Thatcher'ın ölümüne üzülenler kadar, Londra?da siyahların yoğun yaşadığı Brixton mahallesinde ya da İskoçya'nın ikinci büyük şehri Glasgow'da olduğu gibi sokak partileriyle kutlayanlar da oldu.10.04.2013 10:26

BBC TÜRKÇE
Guardian Kuzey İrlandalı ayrılıkçılar ve aşırı sol gruplardan kaygılanan İngiltere polisinin, St. Paul Katedrali'nde düzenlenecek tören için yoğun güvenlik önlemleri alacağını yazıyor.

Eski başbakanın yaşamındaki dönüm noktaları ve geride bıraktığı mirasla birlikte, İngiltere basınında gelecek Çarşamba günü yapılması planlanan cenaze törenine ilişkin ayrıntılar da yer alıyor.

Gazete cenazeye birçok dünya liderinin katılmasının beklendiğini, ancak devlet töreni olmayacağı için her ülkenin devlet ve hükümet başkanları düzeyinde temsil edilmeyebileceğini söylüyor.

Guardian, törene katılacağını ilan eden ilk liderin ise, Güney Afrika'daki ırk ayrımından yana apartheid yönetiminin son lideri Frederik Willem de Klerk olduğunu belirtiyor.

Sosyal medyada protesto takibiIndependent ise polisin güvenlik önlemleri kapsamında olası protesto hazırlıklarını tespit etmek için sosyal medyayı, internet forumlarını ve Blackberry telefonlardaki mesajları izleyeceğini duyuruyor.

Cenazeyle ilgili bir diğer önemli ayrıntıysa, Times'ın manşetine çıkardığı Kraliçe İkinci Elizabeth'in katılımı.

Gazete Thatcher için yapılacak törenin, Winston Churchill'den bu yana kraliyet ailesinin en üst düzeyde temsil edildiği başbakan cenazesi olacağını vurguluyor.

Times, Churchill'in 1965'teki cenazesinden bu yana altı başbakanın öldüğünü ve kraliçenin hiçbirinin cenazesine katılmadığına dikkat çekiyor.

Times, inme sonucu ölen Thatcher'ın son anlarıyla ilgili bir habere de yer veriyor.

Görgü tanıkları, geçirdiği ameliyattan sonra Ritz Oteli'nde kalmaya başlayan Thacther'in, yatağında kitap okurken felç geçirdiğini fark ettiğini söylüyor.

Felç anında Thatcher'ın yanında bir hemşire bulunduğu, doktor gelene kadarsa öldüğü belirtiliyor.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz