İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Obama kol bükebileceğini gösterdi

New York Times, "Obama, Kol Bükme Yeteneğini Gösteriyor ve Barış Çabalarına İlişkin Umutları Artırıyor" başlıklı geniş analizde Obama'nın, Netanyahu'yu Başbakan Erdoğan'dan özür dilemesine ikna etmedeki başarısına" vurgu yaptı.

(ANKA) - Türkiye-İsrail ilişkilerinde yaşanan gelişmeler, Amerikan medyasında "Başkan Obama'nın hafızlarda kalacak bir konuşma yapabileceği yönünde pek kuşku bulunmuyordu ama İsrail ve Ürdün'e ziyaretlerinin büyük sürprizi kol da bükebileceğini göstermesi oldu" yorumuna yol açtı.
New York Times, "Obama, Kol Bükme Yeteneğini Gösteriyor ve Barış Çabalarına İlişkin Umutları Artırıyor" başlıklı geniş analizde Obama'nın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan özür dilemeye ikna etmedeki başarısına" vurgu yaptı.

Türkiye ile İsrail arasındaki çatlağı onarmak için Barack Obama'nın hem Netanyahu, hem de Erdoğan nezdinde çaba gösterdiğini belirten gazete, Netanyahu ve Erdoğan'ın birbiriyle konuşmayı kabul ettiklerinde "Obama'nın Ortadoğu arabulucusu rolüne tam olarak kucak açtığını" yazdı.

-"KERRY CESARETLENDİRDİ"-

NYT, analizinde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin de "pek rastlanmayan" türden bir açıklama yaparak Netanyahu ve Erdoğan'ı "Obama'nın kolaylaştırdığı mutabakatın unsurlarını gerçekleştirmek için cesaretlendirdiğine" dikkat çektikten sonra şunları da yazdı:
"İsrailli ve Amerikalı yetkililer, uzun bir süredir Sayın Erdoğan'ın İsrail ile herhangi bir anlaşmanın şartlarını abartmasından kaygılanıyordu ve (Erdoğan'ın) Türkiye'de Cumartesi günü yaptığı konuşmalarında Sayın Netanyahu'nun tavizlerinden keyif aldığı açıkça görülüyor."İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz