İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Xbox 19 Kasım 2012 gece yarısından itibaren Türkiye'de

Microsoft tarafından geliştirilen ve dünyanın bir numaralı oyun ve eğlence konsolu olarak gösterilen Xbox artık Türkiye'de. Oyun ve eğlence konsolu Xbox 360'dan şu ana kadar 38 ülkede 69 milyonun üzerinde satıldı ve 56 milyar dolarlık bir satış hacmine ulaştı. Türkçe menüsüyle birlikte gelen Xbox 19 Kasım 2012 gece yarısından itibaren satışa sunulacak. 09.11.2012 13:29

 İSTANBUL (ANKA)-Microsoft tarafından geliştirilen ve dünyanın bir numaralı oyun ve eğlence konsolu olarak gösterilen Xbox Türkiye'de. Xbox 19 Kasım 2012 gece yarısından itibaren satışa sunulacak. Oyun ve eğlence konsolu Xbox 360'dan şu ana kadar 38 ülkede 69 milyonun üzerinde satıldı ve 56 milyar dolarlık bir satış hacmine ulaştı. Xbox için üretilen Kinect ürününün satış rakamı ise iki yıl içerisinde 20 milyonu aştı.
Microsoft Türkiye Xbox 360 oyun ve eğlence konsolunun Türkiye'de resmi olarak satışa sunulacağını dün akşam gerçekleştirilen özel bir parti ile duyurdu.
Lansman toplantısında bir konuşma yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen Xbox'ın Türkçe menüsü ve Türkiye'ye özel servisleriyle sektörde oyunun kurallarını yeni baştan yazacağını ve Microsoft Türkiye'nin desteği ve Türkçe menü ile birlikte gelen Xbox'ın yakın gelecekte sunulacak Türkçe servisleriyle kullanıcıların dijital hayatında yepyeni bir sayfa açacağını söyledi.

-EVLERDE YAYGINLAŞMASI HEDEFLENİYOR-

Türkiye'deki kullanıcıları Xbox ile Türkçe olarak tam anlamıyla buluşturabilmenin heyecanını yaşadıklarını kaydeden Tamer Özmen, "Microsoft Türkiye olarak şirketimizin en inovatif ürün ve hizmetlerini Türkiye'de kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyoruz. Windows 8'in hemen ardından şimdi de Xbox Türkiye'de kullanıcılar ile buluşuyor. Satış rakamlarına baktığımızda Xbox 360 bugün dünyanın bir numaralı oyun ve eğlence konsolu. Bugün Türkiye'de evlerdeki oyun konsolu penetrasyonu yüzde 4 ile sınırlı. Bu oran Avrupa'da yüzde 50, Amerika'da ise yüzde 60. Türkiye'de de artık evlerde sıra dışı eğlencenin yaygınlaşmasını istiyoruz. Hedefimiz dünyanın 1 numarasını Türkiye'de de bu konuma taşımak. Xbox ile birlikte aile bireyleri bir arada eğlenmenin tadına varacaklar" dedi.

-TÜRKÇE OLARAK TÜRKİYE'DE-

Microsoft tarafından verilen bilgiye göre, oyun tutkunlarının bir süredir merakla beklediği Xbox artık Türkçe menü ve Türkiye'ye özel hizmetleri ile geliyor. Xbox kullanıcıları sadece önyüzde değil, tüm içerik, servis, oyun ve üyeliklerin Türk lirası ile satın alınabildiği Xbox Mağazası'nda da Türkçe dil seçeneğini destekliyor. Böylece kullanıcılar konsol menüleri arasında Türkçe ilerleyebiliyorlar.Microsoft Türkiye ayrıca Xbox için Türkçe telefon destek servisi ve garanti hizmetleri de sunuyor. Türkçe kullanım kılavuzu ile gelecek olan Xbox için Microsoft Türkiye evden eve hizmet veren bir teknik servis ağı da oluşturdu.Türkçe Xbox Live servisleri ile oyunlar, içerikler ve tüm oyun eklentileri Türk kredi kartları ve TL ile satın alınabilecek..

-EN BEĞENİLEN VE YÜKSEK RATİNGLİ OYUNLARLA GELİYOR-

Verilen bilgiye göre, lansmanla birlikte 4GB ve 250GB Xbox 360 konsollarının yanı sıra 320GB Limited Edition konsol da Türkiye'deki oyun severler ile buluşacak. Bu konsollar birbirinden güçlü Xbox oyunları ve özel paketleriyle satışa sunulacak. Halo4, Forza Horizon, Nike Training, Call of Duty Black Ops 2, Kinect Disneyland ve Kinect Sports gibi dünyanın en çok beğeni toplayan ve en iyi ratingleri alan oyunları da Xbox 360 ile birlikte oyun severlerle buluşacak Öte yandan Microsoft'un 2010 yılının Kasım ayında lanse ettiği ve 3 ayda 10 milyon adet satarak Guiness Rekorlar Kitabı'nda en hızlı satılan tüketici cihazı olarak yerini alan Kinect de Xbox 360 ile birlikte Türkiye'ye geliyor. İnsan bedeninin ses ve hareket özelliklerini algılayarak konsolla iletişimde herhangi bir ekstra cihaz ihtiyacını ortadan kaldıran Kinect'in, sadece oyunlar için olağanüstü bir deneyim sunmakla kalmadığı, aynı zamanda çocukların motor fonksiyonlarının gelişimi, eğlenerek öğrenme süreçlerini hızlandırdığı da belirtildi. Microsoft'un geliştirdiği Smartglass teknolojisi sayesinde mobil cihazlar da Xbox konsolu aracılığıyla televizyonlarla bir anlamda konuşur hale gelecek. Bulut entegrasyonu sayesinde, telefon ve tabletler dünyanın en güçlü uzaktan kumandasına dönüşürken, müzik ve videoları kolayca yönetmek de mümkün olacak.Üstün bir uzaktan kumanda sistemi olan Smartglass, Xbox deneyiminin tüm cihazlarda ortak ve entegre işlemesini sağlayan ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren bir teknoloji. Smartglass şu anda Windows 8 tabanlı tüm cihazlarda tam deneyim sağlarken diğer işletim sistemleriyle de entegre olabiliyor.

-XBOX LİVE HİZMETLERİ-

Microsoft Türkiye'den verilen bilgiye göre, Xbox'ın "Live" hizmetler adı verilen servisleri de Türkiye'deki kullanıcılar için hazır. Live hizmetler sayesinde, öncelikle oyun tutkunları dünyada sayıları 40 milyonu bulan Xbox kullanıcıları ile eş zamanlı oyun oynayabilme ve rekabet edebilme şansını yakalayacak. Live hizmeti dünyanın önde gelen sosyal paylaşım siteleri ile entegre çalıştığından oyun severler kendi başarılarını uluslararası oyun topluluklarıyla da paylaşma şansı bulacaklar. Tamamen bulut entegrasyonu ile çalışan Live hizmetler, oyuncuların bir başka cihazdan sisteme girmeleri halinde de kendi oyuncu profillerine ve oyun geçmişlerine ulaşmaları mümkün hale getiriyor. Böylece bir oyuncu yarım bıraktığı bir oyuna herhangi bir başka Xbox konsolundan devam edebiliyor. Live'ın en önemli özelliği olarak ise kullanıcılara web üzerinden Xbox oyun pazarından binlerce oyun arasından seçim yapma ve oyun eklentilerini indirme şansı sunması gösteriliyor.

-OYUNSEVERLER 19 KASIM'DA TAKSİM'DE BULUŞACAK-

Xbox'ın Türkiye'ye gelişini kutlamak amacıyla Taksim İstiklal Caddesi'nde de çeşitli kutlamalar gerçekleştirilecek. Müzik, eğlence ve gösterilerle renklenecek geceyle birlikte Xbox'ın satışına Teknosa İstiklal Caddesi mağazasında başlanacak. Xbox'ın Türkiye'deki ilk sahiplerinin bu geceye özel sürpriz hediyeler ve indirim fırsatlarından da yararlanabilecekleri de bildirildi. 9 Kasım'dan itibaren de 10 gün süreyle www.teknosa.com'dan 250GB ve 320GB'lık özel Halo4 konsol paketleri için ön sipariş alınmaya başlanıyor. (ANKA)İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz