İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Kent: Türkiye'nin gurur duyması lazım

Türkiye'de bütün verilerin pozitif şekilde yön almasının kolay görülen bir durum olmadığını belirten Coca-Cola Dünya Başkanı Kent, "Türkiye'nin gurur duyması lazım. Daha önce yapılan reformların hepsi bugün meyve veriyor" dedi.

ntvmsnbc - Coca-Cola Dünya Başkanı Muhtar Kent, Dünya Ekonomik Forumu'nun medya ortağı CNBC-e'ye konuştu.

Avrupa ve ABD'deki ekonomik durumu değerlendiren Kent "Büyük krizlerin oluşması ve içinden çıkılması çok zaman alır. Avrupa'da henüz tam bir çıkış noktası bulunmuş değil. Bütün Avrupa, krizi aşabilmek için büyük bir gayret içinde. IMF olsun, Dünya Bankası olsun herkes canla başla çalışıyor. Buradan bir günde çıkılmayacak.

Bana göre Avrupa Birliği dağılmayacak. Çünkü Avrupa ilk krizde dağılacak olsaydı, zaten bir araya gelmezdi. AB, Avrupalı vatandaşlar için büyük refah yarattı.

ABD'de sokaktaki insanın beklentisi 'daha kötüye gitmez' şeklinde. Son 8-10 aydır genel tavır ortaya kondu. İnsanlar da buna inanıyor. İnsanların beklentileri Avrupa'ya göre pozitif."

Türkiye'de bütün verilerin olumlu olduğuna dikkat çeken Kent, "Maliye'nin yapısı, Hazine, borçlanma maliyetleri pozitif şekilde yön alıyor. Bütün bu verilerin pozitif şekilde yön alması bugünkü dünyada kolay görülen bir durum değil. Türkiye'nin gurur duyması lazım. Daha önce yapılan reformların hepsi bugün meyve veriyor. Türkiye'nin etrafında çok büyük bir nüfus var. Bir sürü reform oldu, teşvikler oldu. Birçok yabancı yatırımcı 'bölgeden istifade ederim' düşüncesiyle Türkiye'ye daha fazla yatırım yapacak. Türkiye'yi dinamik bir 10 yıl bekliyor.

TÜRKİYE'DE RİSK DAHA AZ

Türkiye'nin etrafında çok genç nüfus var, iş bekliyor. Her yıl Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da 20 milyon kişiye iş bulmak gerekiyor. Bunun için yatırım gerekiyor. Latin Amerika, Asya ve Pasifik'teki bazı ülkelerle karşılaştırınca Türkiye'de daha az risk gözüküyor" dedi.

Coca-Cola olarak Türkiye'de ve civar ülkelerde sürekli yatırım yaptıklarını kaydeden Kent, endirekt olarak 100 bin kişiye istihdam sağladıklarını sözlerine ekledi.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz