İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

125 milyon yıl önceki kuşlar

Los Angeles Doğal Tarih Müzesi'nde bulunan paleolotik çağa ait kuş fosilleri, 125 milyon yıl öncesi hakkında ipuçları veriyor.11.04.2012 13:11

CNNTÜRK- Bundan 125 milyon yıl önce kuşlar neye benziyordu? Bu soruya cevap vermek için antik kuş fosillerine bakmak gerekiyor. CNN Türk'ün haberine göre fosiller üzerindeki incelemeler "dönem kuşları"nın dişleri olan, uzun gagalı, kemikli kuyruklara sahip genelde günümüzdekilerden çok daha büyük olduğunu gösteriyor.

Yani bugün yaşayan kuşlarla dinozorların var olduğu dönemde yaşayan kuşlar kesinlikle çok farklı. Bu çalışmayı Los Angeles County Doğal Tarih Müzesi Küratörü ve dinozor-kuş uzmanı Luis Chiappe yaptı. Chiappe, Mezozoik Çağ daki kuşların çok farklı deneyimlere sahip olduğunu vurguladı.

Mezozoik dönemde sadece kuşlar değil gezegenimiz de çok farklıydı. Dünya bugünkünden çok daha sıcaktı ve buz tabakaları yoktu. Deniz seviyesi ise çok daha yüksekti.

Galerideki kuşların adları (fotoğraf sırasına göre): Jeholornis, sapeornis, Confuciusornis, Changchengornis, Longipteryx, Rapaxavis, Pengornis, Hongshanornis, Eoenantiornis, Longirostravis, Zhongornis, Yanornis.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz