İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Türkiye istikrarlı büyümesini sürdürecek

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, beş gün süren Hong Kong ve Singapur seyahatinde, bölgenin iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek Türkiye ve gelişen ekonomisini anlattı. 

SİNGAPUR (A.A) -
     Hong Kong ve Singapur'da çeşitli temaslarda bulunan Babacan, bölgedeki üst düzey yetkililer ve iş dünyasından ilgi gördü. Babacan, iş dünyası ile yapılan toplantılarda Türkiye'nin açık ve dinamik bir toplum olduğunu ve ekonomik değişiminin iyi bir şekilde ilerlediğini anlattı.
     Katıldığı forum ve toplantılarda Türkiye'nin istikrarına vurgu yapan Babacan, yatırımcıların sorularını da yanıtladı.
     Türkiye'nin mali uyum sürecini gerçekleştirdiğini kaydeden Babacan, temel unsurun güven olduğunu ve bunu da Türkiye'de adım adım sağladıklarını dile getirdi.
     Babacan, 9,5 yıldır söz verilen ve açıklanan herşeyin yapıldığını söyledi.
     Özel sektörü koruduklarını belirten Babacan, serbest ticareti desteklediklerini anlattı. Babacan, zor zamanlarda güçlü hükümetlerin tüm ülkeler için önemli olduğunun altını çizdi.
     2008-2009 küresel mali krizinden önce Türk bankacılık sektörünün ve kamu maliyesinin güçlendirildiğini anımsatan Babacan, ''Biz krize güçlü bir yapıyla girdik, kriz öncesi sorunlarımızı çözmüştük'' dedi.
     Özel sektörün büyümeye olan katkısına işaret eden Babacan, kriz sürecinde yaratılan istihdama dikkati çekti.
     Ali Babacan, Türkiye'nin hızlı büyümesinin, beraberinde yüksek iç tüketim ve enerji ithalatını da getirdiğini söyledi.
     Türkiye'nin enerji hatlarının geçiş güzergahında olduğunu belirten Babacan, ülkenin kendi doğalgazı olmamasına ve kısıtlı petrol kaynaklarına rağmen, jeopolitik özellikleri dolayısıyla önemli bir noktada bulunduğunu hatırlattı.
     Türkiye'nin istikrarlı büyümesini sürdüreceğini söyleyen Babacan, finansal istikrarın önemli olduğunu bunun için gerekenin yapılacağını anlattı.
     Bankacılık alanındaki dikkatli siyasetin de devam edeceğini dile getiren Babacan, sektörün kriz döneminde önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini hatırlattı.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz