İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Gergedanı koruyayım derken öldürdüler

Güney Afrika'da, avcıların dikkatini çekmemesi açısından boynuzunun boyanması ve ilaçlanması için uyutulan gergedan, bir daha uyanamadı. 10.02.2012 09:52

AA- Gergedanın uyanamadığı, nesli tükenme tehdidi altındaki hayvanların avlanmasıyla ilgili gazetecilerin de katıldığı bir bilgilendirme toplantısında açıklandı. 

 Pretoria yakınlarındaki doğa koruma alanının sözcüsü Lorinda Hern, 22 yaşındaki erkek gergedanın, avcıları cezbeden boynuzunun boyanması ve ilaçlanması için uyutulduğunu ancak hayvanın bir daha uyanamadığını söyledi. 

 Hern, gergedanların avcılar için cazibesini yok etmek amacıyla yaptıkları bu uygulamaya, 2010 yılında gebe bir gergedan ve yavrusunun avcılar tarafından öldürülmesinden sonra başladıklarını aktardı. 

 Sözcü, prosedürün bugüne dek 20 gergedana uygulandığını, ilk kez böyle bir durumla karşılaşıldığını vurguladı. Boynuzların boyanması uygulamasına devam edileceği, gergedana otopsi yapılacağı kaydedildi. 

 Nesli tükenmek üzere olan gergedanlar, boynuzlarının şifalı olduğuna inanılması ve çeşitli süs aletleri yapımında kullanılması gibi nedenlerle avlanıyor. İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz