İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Simav'da ilk göz nakli ameliyatı

Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyatla ilk kez göz nakli gerçekleştirildi. 29.12.2011 22:34

(İHA) - Baştabip Yardımcısı Dahiliye Uzmanı Dr.Şeref Seven, görme bozukluğu bulunan 55 yaşındaki Bağ-Kur emeklisi Ali Osman Kanık isimli hastanın korneasının Göz mütehassısı Op. Dr. Mehmet Acar tarafından bir buçuk saatlik bir ameliyat sonrası değiştirildiğini bildirdi.

İzmir Bozyaka Araştırma Hastanesinden temin edilen korneayı Ali Osman Kanık isimli vatandaşın sağ gözüne yerleştiren Göz Mütehassısı Op. Dr. Mehmet Acar, Simav?da bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ameliyatın ardından 117 numaralı odaya alınan Ali Osman Kanık, ?Doktoruma ve ameliyatımda emeği geçenlere teşekkür ederim. Ameliyatımın ardından bir takım şeylerin değiştiğini fark ettim.

Eskisine göre şimdi çok daha iyi görebiliyorum.

Doktorum bana ilerleyen günlerde daha iyi görebileceğimi söyledi. Çok mutluyum? dedi.

Ameliyat esnasında hastanın bayıltılmadığını ifade eden Op. Dr. Mehmet Acar, ?Hasta bayıltılmadı. Sadece ameliyat edilecek göz uyuşturuldu ve operasyon gerçekleştirildi.

Hastamızın durumu şu an için çok iyi. İlerleyen günlerde dikişleri alındığında daha net görebilecek? dedi.

Göz nakli için hastaların bundan sonra büyük şehirlere gitmesine gerek olmadığını ifade eden Baştabip Yardımcısı Doktor Şeref Seven,

?Simav için ilk olan bu tür ameliyatlarımız bundan sonra devam edecek. Vatandaşlarımızdan organ bağışına destek vermelerini bekliyoruz.

Organ bağışına destek verildiği takdirde bu tür ameliyatlar bizim için sorun değil. Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanemizde bu tür ameliyatları yapabiliyoruz? diye konuştu.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz