İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Artık kimse 'küs' kalmayacak

İstanbul'da kurulan Dargınları Barıştırma Derneği, ülke genelinde birbiriyle küs olan eş, dost ve akrabaları barıştırmak için kolları sıvadı. 05.09.2011 13:45

İSTANBUL (A.A) -
Küs olan taraflardan birinin derneğe başvurmasıyla harekete geçen ve küsleri barıştırmanın sevap olduğuna inanan barıştırma gönüllüleri, Kur'an-ı Kerim'deki kıssaları referans alıyor.
Derneğin Kurucu Başkanı Ramazan Yaşar, Hazreti Muhammed'in Veda Hutbesi'nde söylediği, ''Dikkat ediniz, cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır'' sözünden yola çıkarak, Dargınları Barıştırma Derneğini kurmaya karar verdiğini söyledi.
İslam inancına göre dargınları barıştırmanın çok büyük bir sevap olduğunu öğrendiğinde, derneği kurma fikrinin aklına geldiğini belirten Yaşar, ''Sadakanın sevaplısı, dargın insanların arasını bulup barıştırmaktır. Bu nedenle kendimi, dargınları barıştırmaya adadım'' dedi.
Dargınları barıştırmanın hem kolay hem de güzel bir iş olduğunu ifade eden Yaşar, iş yerindeki çalışanlarının da gönüllü desteğiyle derneği bu yılın başında kurduğunu kaydetti.
Derneğin insanlara ilginç geldiğini, Topçular'daki binasının giriş kapısı üzerinde asılı tabelayı görenlerin kimi zaman güldüğünü, kimi zaman altında durarak hatıra fotoğrafı çektirdiğini anlatan Yaşar, ''Biz bu derneği ilginç olsun, dikkat çeksin diye kurmadık ki...'' dedi.
Yeni kurulan bir dernek olmaları nedeniyle 21 üyelerinin bulunduğunu, amaçlarının ise Derneği yurt içinde yaygınlaştırmak olduğunu belirten Yaşar, ''Derneğin resmi açılışını yaparak önce tüm Türkiye'ye sonra da dünyaya duyurmayı hedefliyoruz. Dargınları Barıştırma Derneği, Kızılay, AKUT, Greenpeace gibi çalışan bir dernek. Toplum yararına çalışan bir derneğiz'' dedi.
Dargınları barıştırabilmeleri için taraflardan en az birinin derneğe başvuru yapmış olması gerektiğini anlatan Yaşar, ''Henüz resmi açılışımızı yapmadığımız için tam anlamıyla faaliyete geçemedik. Ancak dargınları barıştırmak için izleyeceğimiz yol belli. İlk önce başvuruyu yapan tarafı dinleyeceğiz. Ardından bu kişinin barışmak istediği kişiyle görüşüyoruz ve ikisini bir araya getiriyoruz. Küslüklerinin gerekçesi ne ise hadislerden, ayetlerden örnekler veriyoruz. Her iki tarafı da ikna yoluna gidiyoruz'' diye konuştu.
Yaşar, dargınları gönüllü olarak barıştıracaklarını, ancak sembolik bir ücret talep edeceklerini belirtti.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz