İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Atatürk'ün oğlu mu?

Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken ve Zübeyde Hanım tarafından büyütülen Abdurrahim Tuncak hakkındaki, "Atatürk'ün oğlu" tartışması, Latife Hanım'ın yeğeni Mehmet Sadık Öke tarafından yazılan "Teyzem Latife" kitabıyla yeniden alevlendi. Öke'ye göre Tuncak, Atatürk'ün Fikriye Hanım'la birlikteliğinden dünyaya gelmiş. 13.04.2011 12:42


NTVMSNBC

Öke, gazeteci Fatih Bayhan'la birlikte kaleme aldığı "Teyzem Latife" kitabında, Atatürk'ün eşi olan Latife Hanım'ın anılarını anlattı. Ulu Önder ile 2 yıl 5 ay evli kalan Latife Hanım'ın yaşadıklarını detaylarıyla Bayhan'a aktaran Öke, Tuncak'tan da bahsetti. Tuncak, 1999'da 90 yaşında öldü. Benzerliği yüzünden onun "Atatürk'ün gerçek oğlu" olduğu söylentisi dilden dile dolaştı. 

 Öke'ye göre Tuncak, Atatürk'ün Fikriye Hanım'la birlikteliğinden dünyaya gelmiş. 

 Takvim gazetesinin haberine göre; kitapta yer alan satırlar şöyle: 

 "Fikriye Hanım, Atatürk'ün üvey babası Ragıp Bey tarafından akrabası. Mesela Abdürrahim Tuncak, Mustafa Kemal'e çok benzer... Tuncak, Mustafa Kemal kabakulak geçirdiği zaman Zübeyde Hanım tarafından Halep'e götürüldü. Bu kadar küçük bir çocuk, bu kadar yaşlı bir kadın, oğlu ölecek diye 10 yaşındaki çocuğu yanında götürüyor. Bu durum, Tuncak'ın Atatürk'ün oğlu olduğunun önemli bir işareti. Aralarındaki benzerliğe bakılırsa onun Fikriye Hanım ile Mustafa Kemal'in oğlu olma ihtimali de var.

 Tuncak, 8 yaşında iken Osmanlı Rus Savaşı'nda ailesini kaybetti. O dönem Bitlis ve Muş'u Rus işgalinden kurtaran Mustafa Kemal Paşa da, Abdurrahim'i evlat edindi. 

 Tuncak, Berlin'de üniversite okudu, Merkez Bankası'ndan emekli oldu." 

 İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz