İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Kara kış kapıda

Türkiye, yarın Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Hafta sonu Türkiye genelinde kar yağışı beklenirken, hava sıcaklığı ise tüm yurtta 10 ila 14 derece azalarak mevsim normalleri altına düşecek. Meteoroloji yetkilileri, beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin sebep olacağı buzlanma, don olayı, gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildrdi. 08.12.2010 21:59


ANKARA (ANKA) - 
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye, yarın Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.
Yarın sabah saatlerinde Edirne ve Çanakkale ve İzmir, Muğla ve Aydın'da başlayacak sağanak yağışlar, akşam saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde devam edecek. Lodos, Çanakkale ve İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde saatte 40 -50 kilometre hızla kuvvetli olarak esecek.

-KAR YAĞIŞI-

Cuma günü soğuk ve yağışlı hava, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde etkili olacak. Yağışlar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ, Afyon, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Kastamonu, Karabük ve Düzce çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden Poyraz, Akdeniz ve İç Anadolu'nun doğusunda güneybatı yönlerden Lodos saatte 50 - 70 kilometrem hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.
Cumartesi günü, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Yağışlar, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Afyon, Uşak, Kütahya, Isparta, Burdur, İç Anadolu ile Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu'da kar şeklinde olacak.
Rüzgar, Marmara ve Batı Karadeniz'de Kuzeydoğu yönlerden saatte 50-70 kilometre hızla kısa süreli fırtına şeklinde, İç Anadolu'da Kuzeybatı yönlerden saatte 30-40 kilometre hızla kuvvetli olarak esecek.
12 Aralık Pazar günü; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun Doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

-SICAKLIKLAR DÜŞECEK-

Halen mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı, Cuma günü Marmara bölgesinde, hafta sonunda ise tüm yurtta 10 ila 14 derece arasında azalarak, mevsim normallerinin altına düşecek.

-RİSKLERE DİKKAT-

Meteoroloji yetkilileri ayrıca, beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin sebep olacağı buzlanma, don olayı, gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildrdi. Yetkililer, Cuma günü Trakya'da, hafta sonu Marmara'nın doğusu ve Bolu Dağı başta olmak üzere Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ve İç Anadolu bölgelerinde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde görülecek kar yağışlarının meydana getireceği ulaşımda aksamalar ve çatı uçması gibi olumsuz şartlara karşı da vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulundu. (ANKA)
(HM/ÖZK)İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz