İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

Ödül kazandınız.

Ödül kazandınız!
Cep telefonlarına gelen bu türdeki mesajlara Mobil Pazarlama Derneği itibar edilmemesi gerektiğini belirtti
02 Haziran 2010 Çarşamba, 11:10:38

Mobil Pazarlama Derneği, (MMA) tüketicilerin tanımadıkları numaralardan para ödülü vaadiyle cep telefonlarına gönderilen dolandırıcılık amaçlı SMS'lere itibar etmemesi gerektiğini belirterek, şikayetçi olanların Cumhuriyet Savcılıklarına başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Mobil Pazarlama Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, tüketicilerin tanımadıkları numaralardan para ödülü vaadiyle cep telefonlarına gönderilen dolandırıcılık amaçlı SMS'lere itibar etmemesini, şikayetçi olanların Cumhuriyet Savcılıklarına başvurması gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan MMA Türkiye Eşbaşkanı Elvin Altun, cep telefonu abonelerine bir başka abone tarafından ''firmasından para ödülü/dakika/kontör kazandınız. Ödülü almak için şu numarayı arayınız, şu hesaba para yatırınız. ATM'den banka kartınızla işlem yapınız'' şeklinde mesajlar gönderildiğine dikkati çekti.

Mobil pazarlama kampanyalarında firmaların ya da cep telefonu operatörlerinin dolandırıcılık amaçlı SMS'lerde iddia edildiği gibi bir para ödülü dağıtmadığını vurgulayan Elvin Altun, şunları kaydetti:

''Son dönemde giderek artan ve farklı şekillerde karşımıza çıkan dolandırıcılık amaçlı bu mesajlar tüketicilerin yanı sıra reklamveren ve cep telefonu operatörlerini de mağdur ediyor. Dolandırıcılık amaçlı bu tür mesajlara karşı hukuki yollardan mücadele ediyoruz, ancak tüketicileri de bilinçli olmaları konusunda uyarıyoruz. Cep telefonu aboneleri, tanımadığı numaralardan gelen bu mesajları dikkate almamalı. Kendilerine gelen mesajlardan şüphelenen aboneler bilgi almak için bağlı bulundukları operatörlerin çağrı merkezi ya da kurumsal internet sitelerine başvurabilir. Şikayetçi olan tüketiciler Cumhuriyet Savcılıklarına bireysel olarak başvuru yapabilir. Şikayet dilekçe örneklerine operatörlerin web sitesinden de ulaşmak mümkün.''

Mobil Pazarlama Birliği Avrupa Direktörü Paul Berney de tüketici deneyimi ve güvenin MMA için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, tüketicilerin mahremiyeti ve korunmasının mobil pazarlama alanında en önde gelen unsur olduğunu bildirdi.

Mobil pazarlamanın Türkiye'nin dünyada da öncülüğünü yaptığı hızla büyüyen, hem tüketicilere, hem de firmalara fayda sağlayan önemli bir sektör olduğu belirtilerek, Türkiye;de yaklaşık 100 milyon dolarlık bir pazar payına ulaşan mobil pazarlama firmalara geleneksel kanallara göre geri dönüşü çok daha yüksek, odaklı bir reklam ve pazarlama mecrası sunduğu vurgulandı.

Sadece 2009'da binden fazla kampanya ile 20 milyondan fazla aboneye fayda sağlandığı kaydedildi.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz