İletişim: (232) 458 30 00     info@hakanizolasyon.com.tr

HAKAN İZOLASYON BOYA YAPI MALZEMELERİ

Ustalığınızı Konuşturun

 

WWW?nin yaratıcısı pişmanmış!


İngiliz bilimadamı Tim Berners-Lee, ?http://www...? şeklinde başlayan site adreslerinde iki kesme yerine tek kesme kullanmadığı için çok üzgün.


ntvmsnbc - World Wide Web (www) adresleme sisteminin yaratıcısı İngiliz bilimadamı Tim Berners-Lee, ?http://www...? şeklinde başlayan site adreslerinde iki kesme yerine tek kesme kullanmadığı için pişman olduğunu açıkladı.

World Wide Web Konsorsiyumu?nun direktörülüğünü yürüten Berners-Lee, New York Times gazetesine verdiği demeçte 30 yıl önceki programlama dillerinde iki kesmenin çok sık kullanılan standart kodlarolduğunu belirtti. ?Ben yarattığım şeyin bu kadar etkili bir araç olacağını düşünemedim. Bilseydim şimdi milyarlarca insan boşuna parmağını ve çenesini yormayacak, o tek kesme yazılırken harcanan kağıt ve enerji miktarı da düşecekti? dedi.

İnternetin ilk yıllarında ?http://? şeklinde başlayan adres girişi eksik yazıldığında istenen siteye gidilemiyordu. Bugün kullanılan bütün tarayıcı programları adreslerdeki sabit ?http://www.? bölümünü adrese kendisi ekleyebiliyor ve kullanıcının istediği siteyi açıyor.


Britanya Kraliyet Sarayı?ndan ?Sir? ünvanlı Tim Berners-Lee İsviçre?de bulunan Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) bünysinde çalışırken, parçacık fiziği alanında çalışan bilim insanlarının elde ettikleri bilgileri dijital ortamda tutup adresleyerek birbiriyle daha hızlı paylaşmasını ve bilgilere adres kılavuz kelime yazarak ulaşılmasını sağlamak üzere kurum bünyesinde bir ağ projesi geliştimişti. Sistem daha sonra internetin adresleme sistemi olarak tüm dünyaya yayıldı.İş Başvuru Formu
Hakkımızda
İletişim
Asma Tavan Hesaplaması
Banka Hesap Numaralarımız
Güvenlik ve Gizlilik
Yardım

Müşteri Hizmetleri: (232) 458 30 00      
1199/1 Sokak 3/1 35110 Yenişehir / İZMİR
©2008, Sitedeki içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz